нажмите, чтобы включить масштабирование
загрузка...
Ничего не найдено
открыть карту
Вид Дорожная карта спутник Гибридный местность Мое местонахождение Полноэкранный Предыдущая следующий
Найдено 0 Посмотреть результаты поиска
Результаты посика

thenie per njerzit me dy fytyra

Автор: от 18.03.2023
0

Nuk sht nevoja t nxitohesh Nse dicka sht e thn t bhet, do t ndodh,n kohn e duhur, me personin e duhur, pr arsyen e duhur!! Juve pamela respekt jeni e mrekullueshme. T heqsh dor e bn at t prhershme Marilyn von Savant. Kesi lloje motivime kemi nevoje perdite! -Njerzit jan shum t thjesht dhe shum t prirur pr tiu bindur nevojave t menjhershme saq nj mashtruesi nuk do ti mungojn kurr viktimat pr mashtrimet e tij. Shum prej tyre jan sfiduese, frymzuese dhe interesante, optimiste, por vetm t vrtetat, ato . -Nj jet e kaluar me gabime jo vetm q sht m e ndershme, por m e vlefshme se nj jet e kaluar duke mos br asgj. -Ka vetm tre miq besnik, nj grua e vjetr, nj qen i vjetr dhe para n dor. Suksesi sht aftsia pr t kaluar nga dshtimi n dshtim pa e humbur entuziazmin Winston Churchill, Churchill gjithashtu ishte ai q thoshte Kurr, kurr, kurr mos hiqni dor.. Mos hiqni dor dhe mos qndroni n mnyrat tuaja t vjetra t menduarit dhe t vepruarit. document.getElementById( "ak_js_1" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() ); Mnyrat m t mira natyrore pr t prmirsuar strijat. "Mark Isaku", Nr. sht e vshtir t vendossh se ciln fytyr t godassh m par. Kam mesuar te shikoj padrejtesite qe behen, dhe te mbyll njerin sy. Sipas ktij prkufizimi: "Personat me aftsi t kufizuar jan ata individ pr t cilt funksionet fizike, kapaciteti mendor ose gjendja psikologjike kan prirje t shmangen pr m shum s gjasht muaj nga gjendja tipike pr moshn prkatse, e cila pasohet me kufizime t pjesmarrjes s tyre n jetn shoqrore". Rrezikon t dalsh jasht mode nga nj moment n tjetrin. Gabimi vjen n shum mnyra, ndrsa pr t br gjrat si duhet ka vetm nj rrug. -Eksperienca sht nj msuese e dashur dhe vetm budallenjt msojn nga gjra t tjera. Ndrsa po mendoja se kisha msuar si t jetoj, un kisha msuar si t vdes. Rregulli 3: Ju nuk do t fitoni sapo t mbaroni shkolln, menjher pr punn q bni, 60.000 dollar n vit. Si mund ta rrisni prqindjen e gjrave q arrini t zbatoni? Rregulli 3: Ju nuk do t fitoni sapo t mbaroni shkolln, menjher pr punn q bni, 60.000 dollar n vit. Ndonjher lodhesh . -Blini tok. Ata bjn gabime por nuk heqin dor Conrad Hilton. do falsitet sht nj mask, dhe sado e mir t jet maska, me pak kujdes, arrihet gjithmon ti bhet dallimi me fytyrn. Thenie mbi fjalen Mask Aforizma mbi fjalen Mask Fillon nga mendja dhe qndrimi juaj pr t kaluar n etikn tuaj t puns dhe n veprimet tuaja. Jeta eshte nje perzierje e diellit me shiun, e buzeqeshjes me lotin, e kenaqesis me dhembjen, por mos harro kurre nuk mund te kete nje re qe dielli nuk mund ta kaloje. DSHIRONI T NJOFTOHENI PR LAJMET M T RNDSISHME T DITS NGA KULTPLUS? Politika nuk ka lidhje me moralin. -Nuk e kam lejuar asnjher shkollimin t ndrhyj me arsimimin. 12:51. ne: 21-05-2020, 01:25:53. Mos i gjyko ato sipas kopertinave, ndoshta dikujt do ia kuptosh vlern duke e lexuar!! . Persri do jet e bukur. N jet, hert a von, t gjith kemi pasur t bjm me njerz t rrem: nj mik apo mikesh me sjellje t paqart, dikush, mendimet dhe ndjenjat e t cilit nuk kan qen asnjher t qarta, ose me keq akoma, dikush q n fund del ekzaktsisht e kundrta e asaj q . T gjitha t drejtat jan t rezervuara nga gazeta online pr art dhe kultur - KultPlus, Institucionet kulturore edukative pr fmij. U knaqa tu lexue dhe disa tu i ndare per mesim dhe perdorim. Jam shum i lumtur q jam ktu. Mos e merrni pr dobsi heshtjen time,se nse Un flas,ju nuk do t mund ta prballoni..!! T moshuarit besojn se din, t moshs mesatare dyshojn se din, t rinjt mendojn se i din t gjitha. -Paragjykimet jan ato q budallenjt prdorin pr arsye. N kt bot sht e rndsishme t mos dukesh pr at q je. Disa dit jan t lehta - energjia sht e lart, dielli ndrion, do gj duket t jet e mundur. E boshatisi shportn, e lau dhe e mbushi me lule t bukura, dhe i'a ktheu njeriut t pasur. -Ai q dshiron t jet i bindur duhet t dij se si t komandoj. Kjo gj i shtyn t gnjejn shpesh, t tregojn mbi gjra q vshtir se ndodhin ku jan protagonist t pabesueshm, q vihen pr gjithka n gar me t tjert dhe shfaqin smir pr at q sht m i pasur, m inteligjent, ka m shum shok, ka m shum t dashura. Mnyra m e mir pr t parashikuar t ardhmen sht ta krijosh at E panjohur. I kam mesuar nga jeta. Perfeksioni nuk sht kurr masa pr t matur suksesin. -Sikur t gjith ekonomistt n bot t ishin vn njri pas tjetrit, nuk do t arrinin asnj konkluzion. Por t ra gruaja e mir, do t jesh i lumtur; po t ra e keqe, do t bhesh filozof. -Triumfi i vrtet i arsyes sht se ne aftson t vazhdojm rrugn me ata q nuk e kan. Ai q ta don t mirn, t flet, ai q s'ta don, vetm t shikon. Sa raca e vetme e rrezikshme sht njeriu. Ku do shkojm kur t vdesim? 4 GJERA n jet q e shkatrrojn nj njeri: Alkooli, Inati,Mendjemadhsia,Kumari. 3. Nga ferri i te varferve eshte bere parajsa e te pasurve. Plakemi sepse nuk luajm m. Sa sht numri real i popullsis q jeton sot n Shqipri? -Pa koment sht nj koment. Fushat e domosdoshme jan shnuar me nj *. Qllimi n martes nuk sht t mendosh njsoj me partnerin, por t mendosh bashk me t. 1. JavaScript is disabled. Rregulli 11: Silluni mir me budallenjt, sepse shanset jan q ju t punoni pr njrin prej tyre. N jetn reale njerzit nuk kan koh t rrin gjat npr kafene dhe restorante sepse duhet t shkojn n pun. Martesat bhen n qiell. Faleminderit per komentet..Eshte bukur kur puna te vleresohet,dhe ju me keni kenaqur me keto komente te dashur miq.Te kaloni sa me bukur.. Shprehjet me te bukura qe kam degjuar .qe nga ky moment do hyne ne jeten time si leksione te vecanta qe gjithkush duhet ti posedoje .bravo dhe shume faleminderit per emocionin qe me dhuruat, Me keni detyruar qe une ti lexoj shume here dhe cdo here une emocionohem dhe gje nje vlere per optimizem,per te pare jeten dhe per te shijuar ate me mendimet dhe sugjerimet qe ke dhene .Kjo eshte nje miniere ku njerezit zbulojne arin,per te njohur te kaluaren,per te perballuar te tashmen dhe per te projektuar te ardhmen plot shprese qe marrim nga leximi ne vpren tua.Mos e freno punen por vazhdoje me talentin qe keni, Me mahnitet ,cdo njeriut per mendimin tim i mungon dicka, por ne qoftese do lexosh ne faqen tende ploteson ate qe te duhe. Por mos harroni, kjo q ndodh n shkoll nuk ka as ngjashmrin m t vogl me jetn reale, q do t thot se shanset nuk t jepen shum her n jet! Ju do t jen i dnuar n qoft se e bni, dhe i dnuar n qoft se nuk e bni. Shprehje e bukur sepse n fund t dits jeta varet nga ju. Gruaja ideale..sht gjithnj gruaja e tjetrit! "Ai ishte xheloz pr t ardhmen e saj, ndrsa ajo pr t kaluarn e tij". Mir. I varfri buzqeshi, e mori shportn dhe iku. Nganjher njerzit aq mir e mbajn maskn q kan vn, saq me kalimin e kohs bhen vrtet njeriu q duken. N KultPlus mund t lexoni lajmet m t fundit pr artin dhe kulturn shqiptare, at t rajonit dhe t bots. Kur jeta t prball me njerz me dy fytyra! Jam me i lumtur kur kuptoj qe kam armiq, se sa kur kuptoj qe ata/ato qe njoh jane vec maskat e radhes. Ndodh q kur jeni s bashku, pr ndonj arsye q as ju nuk dini si ta shpjegoni, nuk ndiheni asnjher plotsisht vetvetja dhe nuk ia dilni t jeni realisht t lirt. Njerzit me dy fytyra zakonisht kan edhe nj emr tjetr vec emrit t tyre. Nga vijm? -Nse nj person buzqesh gjat gjith kohs, me siguri po shet dika q spunon. -Nuk vritet me zemrat, por me qeshje. Thenie per jeten. Maska q mbahet gjat, nuk shqitet m prej fytyrs. Tani q jam rritur jam bindur se ashtu sht vrtet. Po u zgjove, do ta shohsh t vrtetn. Kuptoje q ky person t besoi ty m teper se sa q ti e meriton . Ndonjher un pyes veten n qoft se ne do t ndonjher t rritemi n politikn ton dhe t prcaktojm gjra q thon dika, apo nse ne gjithmon do t vazhdojm t merremi me gjra t prgjithshme ku t gjith mund t regjistrohen dhe ka do t thot. Suksesi duket se sht i lidhur me veprimin. . Sokrati. . Thjesht jane te veanta. -Argumenti m i mir kundr demokracis sht nj pes-minutsh muhabet me nj votues t zakonshm. Touch device users, explore by touch or with swipe gestures. 3 GJERA n jet q nuk dshtojn kurr: Besimi, Vendosmria, Dashuria!! 10 thnie motivuese, q ju bjn t hidheni n veprim, Ne jemi pikrisht ajo q bjm vazhdimisht. Nuk e nderojn titujt njeriun, por njeriu i nderon titujt. You are using an out of date browser. -Prfitimet duhet t jepen gradualisht, dhe n kt mnyr ato do t shijohen m mir. NDALOHET RIPRODHIMI I MATERIALEVE PA NJ AUTORIZIM T VEANT NGA VET AUTORI. Pr t qen i motivuar, duhet t lvizsh prpara pavarsisht pengesave. Mendja juaj ka t gjith fuqin pr t ciln ju keni nevoj pr t kaluar do sfid. -sht thn se demokracia sht forma m e keqe e qeverisjes, prve gjith t tjerave q jan provuar. Prvoja sht emri q u japim gabimeve tona. Martesat bhen n qiell. Dhe vetm nj t keqe: padituria. . Un i urrej njerzit me dy fytyra. S dyti, gjej mjetet pr ta arritur. Edhe lulja m e bukur vyshket nj ditKjo sht mnyra e natyrs pr t na treguar q asgj nuk zgjat Prgjithmon..!! Ka vetm nj t mir: dituria. E bre ? Nse nuk dini nga tja nisni, krkoni ndihmn e nj mentori. -Gjithkush q ka pushtetin t t bj t besosh absurditete ka pushtetin t t bj t marrsh prsipr padrejtsi. Nj person VIP sht ai q gjat gjith jets bn mos pr t'u br i njohur dhe pastaj v syze t errta q t mos e njohin. -T prmirsosh do t thot t ndryshosh; t jesh i prsosur do t thot t ndryshosh shpesh. Ju do ti fitoni me shum mundim t dyja. Nse doni t dini m shum mbi veten tuaj, prgjoni pas dyerve. Ai qe di dhe nuk e di qe di, eshte i fjetur; mos e le te fleje por zgjoje nese nuk e zgjon ke bere mekat. -Bjini syt katr para martese, dhe mbajini gjysm mbyllur pas martese. Bhu vetja, t gjith t tjert jan zn Un-Jo, zemra rri gjithmon n nj vend , n t majtPastaj, nj dit ti do t rritesh. Her n t djatht e her n t majt ? Jeta sht shum e shkurtr pr t qen t paknaqur, 5 pijet q duhet ti konsumoni n mbrmje pr t detoksifikuar mlin gjat gjumit, Nse nj dit fmija juaj thot se sht homoseksual, far do t bnit?, ja si prgjigjet Princ William. Bota nuk ju detyron asgj. Transformojeni 2015 n vitin m t mir duke marr mbshtetjen dhe burimet q ju nevojiten pr t mbajtur entuziazmin tuaj lart. Do tju duhet nj ide e madhe si dhe nj vizion. 10 thnie motivuese, q ju bjn t hidheni n veprim. Your IP: T gjith t tjert duhet t paguajn para n dor". -Prse rrini heshtur me pamjen e nj zarfi pa adres sipr? -Rregulli i art sht se nuk ekzistojn rregullat e arta. Njerzit i krijojn zotat sipas vetes, jo vetm pr nga pamja, por edhe pr nga mnyra e jetess. 3 GJERA n jet q nuk duhet ti humbasim kurr: Paqen, Shpresn, Ndershmrin. Jan 26, 2017 - Explore neta's board "thenie :)", followed by 187 people on Pinterest. Pra: gjerat bukura e te mahniteshme nuk jane perfekte. Gjat karnavaleve njerzit vendosin edhe nj mask m tepr. -Ngrnia e fjalve kurr nuk m ka shkaktuar mostretje. Provveditorato interregionale per il Piemonte, la Valle d'Aosta e la Liguria Her t tjera ndodh q ndrron pozicion me TrurinEh more voglush, duke u rritur do msohesh qta dorzosh zemrn dhe n duar t tjera.Dhe shpesh do t t kthehet e vrar.Por, ti mos u shqetso. tjesh mikprits dhe bujar, t mbash besn dhe traditat, ksaj i thon t jesh SHQIPTAR. Rregulli 4: Nse mendoni se msuesi juaj apo prindi jan t ashpr, prisni deri sa t keni nj shef n pun. -Para s gjithash, armatosu. Por, jo! -Krcimi: Shprehja vertikale e nj dshire horizontale t legalizuar nga muzika. . Nse i duhet t shkoj diku me makin, ju jeni personi i par q merr n telefon, dhe nse do t shkoni n nj fest, ju bind q ta merrni me vete. Duhet t keni nj zemr t aft pr durimin; vizatimet e mdha bhen vetm me durim t madh dhe me shum koh. do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorsin e revists "Psikologjia" dhe pa cituar burimin. Tani sht koha e duhur pr ta vlersuar dhe nse e nevojshme, ti ri-vlersoni zgjedhjet tuaja t deritanishme. Vetm nj buzqeshje mund t shndrroj nj dit t trishtuar duke e ndezur me drita dhe ngjyra. Super. Kurr mos thuaj kurr, gjithmon lufto pr at gj q mendon se ia vlen, mos u venit nga dallgt e jets por qndro dhe rezisto dhe kur t arrish kt, ather lufto q ta mbash pran dhe ta meritosh at..!! Smira vuan nga fatimirsia e tjetrit, e n munges t sukseseve vetjake, knaqet me dshtimet e tjetrit. Pas gots s dyt, i shikon gjrat ashtu si nuk jan. Pjesa m e madhe e kritikave q brezi i vjetr i bn sjelljes s t rinjve, lind nga maskimi i thell i ndjenjs s zilis. Boana Shenjtolli: 0694767053 Rregulli 6: Nse gaboni apo futeni n telashe, nuk sht faji i prindrve tuaj, kshtu q mos u ankoni pr gabimet, por msoni prej tyre. Ju mund t zgjidhni t pranoni gjn q nuk ju plqen ose mund t zgjidhni t ndrmerrni veprime. Por nuk sht mjaftueshm. Pr sa i prket martess ose beqaris, vendos vet, o njeri, por ta dish mir se ke pr tu penduar. Pra, doni t bheni nj biznesmen? By continuing to use this site you agree to the terms outlined in our, 2004-2021 Zerion.net User contributions licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required, Shqiperia Big Brother i madh, tragjedite e verteta dhe pseudo-dramat televizive. Dallimi i vetm ndrmjet shenjtorit dhe mkatarit sht q do shenjtor ka nj t kaluar dhe do mkatar nj t ardhme. Sa her q l nj burr i mbaj shtpin. -Nj njeri do t luftoj m shum pr interesat se sa pr t drejtat. shum shum thenie te zgjuara .me renqethej trupi kur i lexova f l m shume, shume thenie te bukura dhe reale per jeten qe na rrethon. Mund t zgjidhni ta ri-shpikni veten tuaj, biznesin tuaj, produktin tuaj dhe boten. - T pasurit vjedhin t varfrit dhe t varfrit, njri-tjetrin. Follow Me @dashuria_smbaron_kurre Instagram photos | Websta, Jam tu vujt shum prej kesaj qe ndodhi sa ucova nga gjumi thash se ishte nje enderr e keqe po pash vedin mir dhe pyta kush je ti kur nuk mund ta pranoj te verteten 1, jam ken aj qe ekam dasht me zemer 2,aj qe nuk e priti kete zhgenjim dhe 3, nje djal idjot qe uverbova nga dashurija e rreme enje vajze, #jeffbezos#thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur, #henryford #thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur, #mattrush #thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur, #orrinwoodward #thenieshqip #thenie #quotes #kosova #biznesi #dygur. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register. Kam tri vjet ktu dhe shpresoj t jem ktu nj koh t gjat. Debora eshte e bukur, si peisazh por ne kontakt direkt te ngrin kembe e duar.As deti, provo e pija ujin: shellire. Ai q nuk sht xheloz, nuk sht i dashuruar. -Un nuk i dalloj ngjyrat. -Sduhet t luftoni shum shpesh me nj armik, prndryshe do tjua msoj t gjitha marifetet e lufts. Kjo teme e hapur ne lidhje me thenie te ndryshme per njerezit me dy fytyra, hipokritet, sherben si vend diskutimi dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene shkrime, fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika. Ai q ta ban rrafsh, ka qef me t'dal kodr. Kshilla m e mir q mund tu japsh t rinjve pr karriern sht: Zbuloni far ju plqen t bni m shum dhe pastaj gjeni dik tju paguaj pr kt. The action you just performed triggered the security solution. It may not display this or other websites correctly. Njerzit m t mir q kam njohurjan ata q kan njohur, dshtimin, stresin, humbjen,dhe kan gjetur rrugn e tyre pr t dal nga errsiraKta njerz kan nj vlersim, ndjeshmri dhe nj t kuptuar t jets q i mbush ata me dashamirsi, dhembshuri dhe nj interes t thell dashurie !! Pr sa koh q arsyeja e njeriut vazhdon t jet e gabueshme, dhe ai sht i lir t ushtroj at, opinione t ndryshme gjithnj do t formohen. Pas masks s trimris s krisur, shpeshher fshihen frikra t mdha. Thoja se syt e tu jan me te bukurit n bot! Ulu pran nj vajze t bukur pr nj or dhe t duket si nj minut. Zjarri q ngjan i shuar, shpesh fshihet nn hi. . urdher mbrojtje nga gjykata. Lexoni 510 thnie pr njeriun nga autor t ndryshm n Thenie.ORG Nse gjuha e tij sht e ashpr aq sa mund t lndoj, t jeni t sigurt q hert a von do tju lndoj edhe ju, n momentin e par q do t largoheni prej tij. Por kur jeni ju q doni nj ndihm, ose thjesht nuk ndiheni mir dhe dshironi mbshtetjen e nj miku, nuk sht, celulari nuk ka val, ka temperatur, ka nj pun q nuk mund ta lr. -Mund ti rezistoj gjithkaje, prve tundimit. Lviz vet, prpara se t lvizsh botn. N disa shkolla i kan hequr fare notat q sanksionojn dshtimin, duke ju dhn shanset deri sa ju t merrni notn kaluese. Ata q nuk e tregojn dashurin, nuk ndjejn dashuri. Ska asgj m t rrezikshme sesa t jesh tepr modern. -Si ka mundsi q nuk e kuptojm asnjher kur fillon dashuria, por gjithmon e dim kur mbaron -Duhet t qeshim me njeriun q t mos qajm pr t. Ishte ktu para jush. Deri sa t kemi miq, e tanishmja ja vlen t JETOHETPrandaj mos hezitoni thuani familjes dhe miqve se i doni shum ata. . Nj hap i vetm mund t transformoj komplet jetn tuaj. -Nse Perndia nuk do t ekzistonte, do t ishte e nevojshme ta shpiknim. cfare duhet te pijme ne menopauze. Ky sht relativitet. Ka br m urgjente nevojn pr t zgjidhur nj ekzistues. Pr disa jan veprat, pr disa t tjer aseti m i madh jan thniet n letr. Ai q shum flet, gj n drit nuk et. Keni nj ndjenj shqetsimi, bezdi e mrzitshme, dika q ju thot q sht mir t mos hapeni deri n fund me t. Jam shume me i lumtur kur dikush me godet me nje shpulle balle-perballe, se sa nje thike mbas shpine! Do t jet pr t mirn tuaj. Pse vdesim? Njra pa tjetrn jan t pavlefshme Tim Blixseth. Kur bie maska dhe zbulojm fytyrn e vrtet t atij q kujtonim nj mik, q hyn me t drejt n kategorin e njerzve fals, zhgnjimi dhe ndjenja e tradhtis mund t jen t mdha, sidomos nse kemi investuar shum n at marrdhnie dhe besojm n miqsin q na lidh me at person. -Martirizimi sht e vetmja mnyr si nj njeri mund t bhet i famshm pa aftsi. Adresa juaj email sdo t bhet publike. Ai q dshiron ta ndryshoje botn, fillimisht duhet t ndryshoj veten e tij. Deri sa t kemi kujtime, e kaluara ekziston. Havelock Ellis. zemr arrin para se t nisesh..! Bota pret q ju t bni dika, prpara se t ndjeheni mir me veten. Nuk ka rrug tjetr pr t rrzuar nj qeverisje prve vots. Revista Psikologjia. Nuk t duhet ta shohsh t tr shkalln, vetm ngjit shkalln e par Martin Luther King Jr. Kur ditt e kqija vijn drejt jush, mos e humbi shpresn. T kesh nj zemr t mir n ditt e sotme sht nj cilsi e prshtatshme vetm pr transplantin e organeve . -Nj paqsor sht dikush q ushqen nj krokodil, me shpresn se do t jet i fundit q do t hahet . . do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Derrat na konsiderojn si t barabart. sht shum m e sigurt kur ta kan frikn, sesa kur t duan. Edhe une kam disa qe nuk di ti publikoj,ja psh. Pas gots s par, i shikon gjrat ashtu si do t doje t ishin. Megjithat ata kan bindjen e brendshme pr t ecur prpara, pr t konfiguruar jetn dhe vizionin e tyre dhe suksesin n fund fare. Leksione pr jetn: 150 thnie brilante q duhen lexuar nga t gjith (Foto) do mendje e ndritur e kohrave ka ln trashgimin personale. Pr kt arsye ai do gruan, si lojn m t rrezikshme. Jeta juaj sht si argjila.Varet nga ju ti jepni formn q ju dshironi ti jepni. 35/2016 t legjislacionit t Republiks s Shqipris, neni mbi t drejtat e autorit dhe t drejtave t tjera t lidhura me to pr veprat e Ata u bn t till nga pagesa e faturave tuaja, pastrimi i rrobave, si dhe duke ju dgjuar kur thoni aq shpesh se sa cool dhe t zott jeni. Mos kafshoni m shum se sa mund t prtypni.. 5. Arturi tradhton Mirn me shoqen e s motrs, por asaj mir ti bhet se u martua me t pr interes e kshtu me radh. This website is using a security service to protect itself from online attacks. Ju nuk i ndalni dot stint e vitit dhe vetm shum pak prej pundhnsve tuaj jan t interesuar tju ndihmojn pr t gjetur vetveten. See more ideas about albanian quote, quotes, life quotes. Lodhesh duke par veten si ndryshon cdo dite nga njerzite me dy fytyra!! Por sht koha e duhur pr tju vn nga pas zakoneve q formojn prsosmrin . Cilt ekspert apo burim energjie mund t krkosh q t jesh m efikas? Kushedi far jete t tmerrshme duhet t ken ata. N thellsit e dimrit m n fund msova se brenda meje ka nj ver t pathyeshme. S treti prshtat mjetet. ( speciale). -Nj komb q i v taks vetes pr prosperitetin sht si nj njeri brenda n kov, q prpiqet ta ngrej veten nga doreza. Perfeksioni nuk sht kurr masa pr t matur suksesin. Ai mendonte se natyra njerzore sht e keqe, gjuan njeriun n mnyrat m t shmtuara dhe zinxhirt e shtetit jan t nevojshme. Te gjitha keto ne menyre te hapur, te lire dhe te pacensuruar. Thashethemi dhe shpifja, jan si ai pluhuri q mund ta mbuloj gurin e muar, por kurr nuk do arrij ta njollos dot! Asnj humbje n biznes nuk sht fundi por vetm nse ju i jepni fundin. Pse kemi nevoj t duam dhe t na duan? Pr disa jan veprat, pr disa t tjer aseti m i madh jan thniet n letr. Please include what you were doing when this page came up and the Cloudflare Ray ID found at the bottom of this page. Un e kam br me qindra her. Nse e plqeni ose jo, ju jeni personi prgjegjs pr at q jeni dhe q ju jeni personi q mund t merrni hapat pr tu zhvilluar n at person q dshironi. Vzhgoni se si reagon ndaj sukseseve tuaja. Ajo q nuk na vret, na bn m t fort. Kam mesuar te degjoj fjalet e mencura te mendjemedhenjve, dhe te bie dakort me ta. Te lumte . Ather do t kuptosh se zemra jeton n mijra vende t ndryshme pa patur nj vend baz. "Ne jemi pikrisht ajo q bjm vazhdimisht. Askush se prodhon m. -Mos u sillni rrotull duke thn se bota ju detyron jetesn. Nse ju thot se sht njzet e gjasht dhe duket si njzet e gjasht, sht afr t dyzetave. Nuk eshte tragjike mos me dite,tragjike eshte kur nuk din dhe nuk pyet,per me keq eshte kur nuk din,nuk pyet por edhe kur te pytesh,nuk degjon etj etj. Miqsia nuk sht t shikohesh ose t takohesh do dit; miqsia sht t kthehesh edhe mbas nj kohe t gjat dhe t shikosh q asgj nuk ka ndryshuar..!! - Nj dit, nj njeri i pasur i dha nj shport me mbeturina nj njeriu t varfr. Do t kalosh ca dit kur do kujtosh se nuk ke zemr fare. Martohu, patjetr. Por un jam krenar pr prejardhjen dhe kurr nuk i harroj njerzit me t cilt u rrita. Qent din t duan pa asnj arsye. Regjistrohuni pr t shkarkuar dhe shfrytzuar videot n kualitet t lart. Ta kesh Zotin n zemr nuk do t thot se nuk do t prballesh me asnj stuhi n jetn tnde, por kjo nnkupton se asnj stuhi nuk mund ta prmbys varkn tuaj!! Lodhesh duke vrapuar pas dikujt q nuk bn asnj hap pr t ardhur drejt teje!! Nse i bni t besojn se jan m t mir, do ta bni at t padmshm. TO. -Keni armiq? Me keni detyruar qe une ti lexoj shume here dhe cdo here une emocionohem dhe gje nje vlere per optimizem,per te pare jeten dhe per te shijuar ate me mendimet dhe sugjerimet qe ke dhene .Kjo eshte nje miniere ku njerezit zbulojne arin,per te njohur te kaluaren,per te perballuar te tashmen dhe per te projektuar te ardhmen plot shprese qe marrim nga leximi ne vpren tua.Mos e freno punen por . A do t jet 2015 viti m i mir si profesionalisht ashtu edhe personalisht?Kjo varet nga ju. Ju falenderoj qe keni vizituar blogun tone.Gjithe te mirat. REN DESCARTES (1596-1650):"MENDOJ, PRA EKZISTOJ". Click to reveal cfare eshte biodiversiteti. Mos u ngut t zsh miq, por, kur ti zsh, mos i braktis -N politik, absurditeti nuk sht handikap. 5,200 likes. Ju nuk do t bheni as menjher, sa t mbaroni shkolln, zvendspresident i firms me telefon n makinn tuaj. -Mund t zbulosh m shum pr at person n nj or loj se n nj vit bisedash. Ai q shpejt dashurohet, shpejt dshprohet. Vshtir q njeriu t jet vetvetja duke folur n veten e par, por nse i jepni nj mask do tju thot t vrtetn. -Nse nj grua ju thot se sht njzet dhe duket gjashtmbdhjet vje, sht dymbdhjet. Pra, si ta dallojm falsitetin e nj personi para se t jet tepr von? far lloj progresi keni br kt vit? Diellin po ta veshtrosh ne sy, te qorron per nje minute. Ju mund ti jepni form dhe ta krijoni jetn ashtu si e dshironi ta jetoni. . . T mundesh sht vese nj gjende e prkohshme. Pasuria eshte si uji i kripur:sa me shume pi,aq me shume etje ke. -M plqejn shum derrat.

Spartanburg County Police Scanner Codes, Springfield Xd Barrel Conversion Kit, Articles T

thenie per njerzit me dy fytyra

  • thenie per njerzit me dy fytyra

  • thenie per njerzit me dy fytyra

  • thenie per njerzit me dy fytyra

    • thenie per njerzit me dy fytyra